START II

Powstała mapa rysunkowa obszaru LGD ,,Zapiecek”

Przedstawiamy Państwu mapę obszaru Lokalnej Grupy Działania „Zapiecek”, na której zabytki, atrakcje turystyczne, walory przyrodnicze i turystyczne zostały zaprezentowane w postaci pięknych rysunków. Poprzez przedstawienie najbardziej atrakcyjnych elementów architektury i krajobrazu w postaci kolorowych rysunków nasz obszar staje się jeszcze bardziej atrakcyjny zarówno dla mieszkańców jak i turystów.

ZAPROSZENIE NA WYJAZD STUDYJNY „ZIEMIA RADZYŃSKA – NATURA, EKOLOGIA”

ZAPROSZENIE NA WYJAZD STUDYJNY „ZIEMIA RADZYŃSKA – NATURA, EKOLOGIA”

Lokalna Grupa Działania „Zapiecek” serdecznie zaprasza przedstawicieli biur turystycznych, pilotów, przewodników, dziennikarzy, potencjalnych turystów spoza obszaru LGD a także mieszkańców obszaru LGD „Zapiecek” oraz LGD „RAZEM” do udziału w bezpłatnym wyjeździe po obszarze LGD „Zapiecek” w dniu 30 listopada (środa) 2022 r.

ZAPROSZENIE NA WYJAZD STUDYJNY „ZIEMIA RADZYŃSKA: NA SZLAKU NATURY I TRADYCJI”

ZAPROSZENIE NA WYJAZD STUDYJNY „ZIEMIA RADZYŃSKA: NA SZLAKU NATURY I TRADYCJI”

 

Lokalna Grupa Działania „Zapiecek” serdecznie zaprasza przedstawicieli biur turystycznych, pilotów, przewodników, dziennikarzy, potencjalnych turystów spoza obszaru LGD a także mieszkańców obszaru LGD „Zapiecek” oraz LGD „RAZEM” do udziału w bezpłatnym wyjeździe po obszarze LGD „Zapiecek” w dniu 10 litopada (czwartek) 2022 r.

Przewodnik po obszarze Lokalnej Grupy Działania ,,Zapiecek”

Mamy to!!  Właśnie powstał przewodnik po obszarze działania LGD.  Pomysłodawcą, a zarazem wydawcą niniejszego przewodnika po najciekawszych miejscach na mapie dziedzictwa kulturowego, historycznego i przyrodniczego ośmiu gmin Powiatu Radzyńskiego jest Lokalna Grupa Działania ,,Zapiecek”.

W ramach realizacji projektu współpracy pt. „Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening” akronim „START” LGD opracowała i wydała przewodnik promujący obszar LGD „Zapiecek” i okolice. Tak się bowiem składa, że obszar powiatu pokrywa się z obszarem działania LGD. Powiat Radzyński to niezliczone atrakcje turystyczne, które doceni nawet najbardziej wymagający podróżnik. Zachęcamy do odwiedzania tych ciekawych miejsc!!

RELACJA Z WYJAZDU STUDYJNEGO „NATURA-EKOLOGIA-TRADYCJA”

W ramach realizacji projektu współpracy START 20 października wyruszyliśmy na trasę kolejnego wyjazdu studyjnego. Hasłem wyprawy były słowa: „NATURA-EKOLOGIA-TRADYCJA” . Zaczęliśmy od warsztatów zielarsko-kulinarnych, w czasie których pani Edyta Zabielska uczyła nas, jak prawidłowo konserwować warzywa i zioła. Każdy mógł samodzielnie przygotować słoik z kiszonymi owocami. Potem pan Zbigniew Smółko zabrał wszystkich do kościoła Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim. Było o czym opowiadać: obrazy Buchbindera, zaginiony i odnaleziony obraz św. Mikołaja, nagrobek rodziny Mniszchów…

WYJAZD STUDYJNY „NATURA-EKOLOGIA-TRADYCJA”

Tematem przewodnim wyjazdu organizowanego przez Lokalną Grupę Działania Zapiecek były „Natura – Ekologia – Tradycja”. Pierwszym punktem programu była wizyta w Nadleśnictwie Radzyń Podlaski, gdzie pani Katarzyna Mirosław opowiedziała o opiece nad lasem, działalności Lasów Państwowych  oraz rozmaitych roślinach i zwierzakach, które możemy w nich spotkać. Następnie w siedzibie LGD Zapiecek pani Edyta Zabielska poprowadziła warsztaty dotyczące zdrowego żywienia i wydobywania z produktów żywnościowych tego, co w nich najwartościowsze. Wszyscy nauczyli się w praktyce jak prawidłowo kisić owoce i warzywa – każdy zabrał ze sobą w dalszą drogę własnoręcznie przygotowane słoiczki.

MAPA INTERAKTYWNA OBSZARU LGD „ZAPIECEK”


 Lokalna Grupa Działania „Zapiecek” opracowała interaktywną mapę promującą walory historyczne, kulturowe, przyrodnicze i turystyczne na obszarze LGD „Zapiecek”.

ZAPROSZENIE NA WYJAZD STUDYJNY „NATURA-EKOLOGIA-TRADYCJA”

ZAPROSZENIE NA WYJAZD STUDYJNY „NATURA-EKOLOGIA-TRADYCJA”

Lokalna Grupa Działania „Zapiecek” serdecznie zaprasza przedstawicieli biur turystycznych, pilotów, przewodników, dziennikarzy, potencjalnych turystów spoza obszaru LGD a także mieszkańców obszaru LGD „Zapiecek” oraz LGD „RAZEM” do udziału w bezpłatnym wyjeździe po obszarze LGD „Zapiecek” w dniu  20 października (czwartek) 2022 r.