Zaproszenie na konferencję

Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości i Urząd Miejski w Sandomierzu zapraszają na konferencję pn. ,,Rola inkubatorów kuchennych i szlaków kulinarnych w urynkowieniu produktów lokalnych. Dni produktu lokalnego”, która odbędzie się w Sandomierzu w dniach 26 – 28 sierpnia 2016 r.

Celem konferencji jest wymiana poglądów i doświadczeń w zakresie tworzenia i funkcjonowania inkubatorów kuchennych/przetwórczych i ich roli we wprowadzaniu na rynek przetworzonych produktów lokalnych. Przedstawione zostaną również szlaki kulinarne jako element zachowania dziedzictwa kulinarnego i rozwoju turystyki. Do udziału w zaplanowanych panelach dyskusyjnych zaprosiliśmy ekspertów i praktyków, którzy gwarantują wysoki poziom merytoryczny konferencji. Udział w konferencji potwierdził p. Ryszard Zarudzki – Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Konferencji towarzyszy śniadanie i kiermasz produktów lokalnych na rynku Starego Miasta w Sandomierzu w dniu 28 sierpnia 2016 r. Podczas kiermaszu będzie można odwiedzić stoiska wystawców z produktami lokalnymi najwyższej jakości. Wśród produktów nie zabraknie tradycyjnych wypieków, smakowitych wędlin, regionalnych napitków, lodów własnej produkcji, miodów oraz wielu innych osobliwych smaków kojarzonych z produktem lokalnym. W czasie trwania kiermaszu odbędzie się „Przegląd produktów lokalnych”, który będzie niepowtarzalną okazją do wzbogacenia swojej wiedzy na temat produktów lokalnych, sposobów ich wytwarzania i tradycji jaka się z tym łączy.

Do udziału w konferencji zapraszamy:

  • rolników, właścicieli gospodarstw agroturystycznych,
  • przedstawicieli Lokalnych Grup Działania,
  • przedstawicieli organizacji pozarządowych w tym KGW,
  • organizacji turystycznych,
  • przedsiębiorców/restauratorów,
  • przedstawicieli samorządu terytorialnego,
  • szystkie osoby zainteresowane tematyką konferencji.

Udział w konferencji należy potwierdzić przesyłając formularz zgłoszeniowy w terminie do 19 sierpnia br. na adres wskazany w formularzu :

Formularz zgłoszeniowy
Program konferencji

Wydarzenie jest elementem projektu pn. „Góry Świętokrzyskie naszą przyszłością” realizowanego przez Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu w partnerstwie z Województwem Świętokrzyskim i Gminą Dwikozy. Współorganizatorem konferencji i Dni Produktu Lokalnego jest Miasto Sandomierz.