Zaproszenie na Kiermasz Bożonarodzeniowy

 Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Lubelskiego zaprasza na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w dniach 16-18 grudnia 2016 r. na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Celem imprezy jest promocja wyrobów regionalnych i tradycyjnych z terenu naszego województwa.

         Zaplanowano mnóstwo interesujących konkursów i atrakcji. Odbędą się degustacje, warsztaty oraz pokazy kulinarne. Nie zabraknie licznych konkursów dla dzieci i młodzieży. Interesującym  sposobem na spędzenie wolnego czasu będzie uczestnictwo w warsztatach potraw świątecznych dla dzieci, gdzie pod okiem kucharza odbędzie się przygotowanie kutii wraz degustacją. Zaplanowano również wspólne wyrabianie choinek piernikowych dla dzieci. Wspólne kolędowanie umili czas uczestnikom Kiermaszu, a degustacja czekolady pitnej z pewnością zachęci do uczestnictwa w imprezie. Ciekawym punktem programu będzie przygotowanie wraz z degustacją barszczu wigilijnego oraz kapusty wigilijnej. Na kiermaszu będzie można zakupić produkty regionalne, tradycyjne, rękodzieło pod postacią choinek, bombek, stroików, kartek i dekoracji świątecznych. Swoje wyroby zaprezentuje ponad 50 wystawców z Województwa Lubelskiego. Będą to m.in. wyśmienite wyroby wędliniarskie, przepyszne sery regionalne, słodkości, miody i wyroby z wosku, a także szeroki wachlarz wyrobów rękodzielniczych.

          Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Schematu II Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata  2014 – 2020.

jarmark-lublin-copy-page-001-1