XIII Spotkanie z Pieśnią Ludową w Domaszewnicy

W niedzielę 10 lipca Zespół Śpiewaczy ,, Melodia” z Domaszewnicy, na placu OSP, podczas XIII Spotkania z Pieśnią Ludową świętował swój jubileusz XV – lecia istnienia Zespołu.

Z okazji tego święta spłynęło na ich ręce wiele podziękowań i gratulacji, między innymi od LGD Zapiecek z rąk Pani Prezes Katarzyny Krupskiej–Grudzień.

Na uroczystość przybyło 21 amatorskich zespołów z powiatu radzyńskiego i łukowskiego, mieszkańcy oraz zaproszeni goście. Wszyscy doskonale się bawili słuchając muzyki ludowej. Po zakończonych występach można było skorzystać z zabawy na świeżym powietrzu do późnych godzin wieczornych.

Organizatorami tego wydarzenia byli: Wójt Gminy Ulan–Majorat – Jarosław Koczkodaj, Gminny Ośrodek Kultury, Zespół Śpiewaczy „Melodia” z Kapelą z Domaszewnicy.

Historia powstania grupy sięga 1983 roku, gdzie panie wystąpiły w wypożyczonych strojach podczas dożynek gminno–powiatowych w Domaszewnicy z częścią artystyczną. W 1998 roku powrócono do pomysłu powstania zespołu zaś 2001 roku odbyły się tradycyjne „chrzciny” podczas których zespół przybrał nazwę „Melodia”. Nazwa pochodzi od tego, że piszą własne teksty i śpiewają na znane melodie.

W ciągu 15 lat zespół organizował imprezy środowiskowe, przeglądy piosenki ludowej. Wyróżniają się tym, że na każdą uroczystość przygotowują tekst stosowny do okazji. W dorobku mają ponad 700 utworów, w których są liczne piosenki o urokach rodzinnej wsi, wyrażające głębokie przywiązanie do tradycji, pięknego krajobrazu i wiejskiego życia.