Konkurs Kobieta Gospodarna Wyjątkowa

Zachęcamy wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia z obszaru LGD „ZAPIECEK” do wzięcia udziału w organizowanej przez Województwo Lubelskie trzeciej edycji Konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa.

Przewidziano 3 kategorie:

  1. „Ciasto jak dawniej” na najlepszy tradycyjny wypiek cukierniczy- ciasta zgłaszane do konkursu powinny posiadać co najmniej 25 letnią recepturę.
  2.  „Ziołowe skarby kulinarne”- wyroby zgłaszane do konkursu powinny zawierać w przepisie zioła
  3. „Serweta inspirowana tradycją” – na najpiękniejszy wyrób rękodzielniczy- serwetka może być wykonana dowolną techniką włókienniczą: koronka (np. szydełkiem, na drutach, klockowa, igłowa, frywolitka), różne rodzaje haftów (np. płaski, richelieu, krzyżykowy).

Wszystkie zgłoszone do konkursu wyroby zarówno kulinarne, jak i rękodzielnicze powinny nawiązywać do tradycji i bogactwa kulturowego naszego regionu.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminami konkursów oraz zgłaszania swojego uczestnictwa! Nieprzekraczalny termin dostarczenia zgłoszeń upływa dnia 31.05.2021r. (obowiązuje data wpływu zgłoszenia do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie). Nagrody czekają!

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://www.lubelskie.pl/aktualnosci/konkurs-