Film promujący Lubelski Szlak Kulinarny na obszarze LGD ,,Zapiecek”

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego bogatą ofertę Lubelskiego Szlaku Kulinarnego „Zasmakuj w Tradycji”, którą z wielką pasją i zaangażowaniem zaprezentowali przedstawiciele obiektów tworzących Szlak Kulinarny. Obiekty z powiatu radzyńskiego, które znalazły się na szlaku  to: Olejarnia „NaOlejowani.pl”, „Gryzli Bar”, Hotel „Manhatan”, Bistro „Wrząca Woda” oraz  Restauracja „Pauza”. Film powstał w ramach projektu pt . „Zasmakuj w Tradycji – Lubelski Szlak Kulinarny”. Sam projekt zaś powstał dzięki współpracy pięciu Lokalnych Grup Działania z terenu Lubelszczyzny w tym LGD ,,Zapiecek”. Szlak został wytyczony na terenie powiatów lubelskiego, radzyńskiego, krasnostawskiego, kraśnickiego i biłgorajskiego. 

Jego celem jest upowszechnianie turystyki kulinarnej oraz zaangażowanie lokalnych producentów w promowanie produktów regionalnych i tradycyjnych Lubelszczyzny. Przypomnijmy, że na Lubelskim Szlaku Kulinarnym znajduje się 31 obiektów o różnym profilu działalności: restauracje, gospodarstwa agroturystyczne, piekarnie, pasieki, gospodarstwa ogrodnicze zajmujące się przetwórstwem owoców i warzyw, winiarnie, olejarnia i serowarnia. Zadaniem projektu jest rozszerzanie na tym terenie nowej formy turystyki – turystyki kulinarnej. Szlak kulinarny pozwala turystom poznać nie tylko zabytki i krajobrazy regionu, ale też odkrywać jego unikatowy smak i zapach. A smak Lubelszczyzny jest bardzo różnorodny. Na Szlaku Kulinarnym można smacznie i zdrowo zjeść, ale też miło i ciekawie spędzić czas. Wiele obiektów proponuje zakwaterowania na dłuższe i krótsze pobyty, ofertę turystyki aktywnej (kajaki, rowery, kuligi), organizację warsztatów, pokazów, degustacji, kontakt z naturą (apiterapia, mini zoo), a przede wszystkim wielką gościnność. Dlatego na szlaku wybrano obiekty wyjątkowe, w których prowadzona jest działalność związana z wytwarzaniem oraz wprowadzaniem na rynek produktów i usług charakterystycznych dla naszego regionu. 

Film dostępny jest na  kanale YouTube  Zasmakuj w Tradycji – Lubelski Szlak Kulinarny  pod linkiem https://www.youtube.com/results?search_query=lubelski+szlak+kulinarny+zasmakuj+w+tradycji     oraz jest emitowany w telewizji internetowej New TV  https://www.newtv.com.pl/  w terminach : 
– 29.12.2022 r. (godz. 01;16)
– 29.12.2022 r. (godz. 22:30)
– 30.12.2022 r. (godz. 19;44)

Zachęcamy do obejrzenia oraz jak najszerszego udostępniania!