„Bezpiecznie z Zapieckiem” – kolejny rajd za nami!

„Bezpiecznie z Zapieckiem” – kolejny rajd za nami! Nie zawiodła zarówno pogoda, jak i uczestnicy – na starcie rajdu pojawiło się ponad 40 osób. Rowerzyści podzieleni na 3 kolumny z liderami wystartowali z Radzynia. Trasa prowadziła przez Marynin i Branicę Radzyńską do Wohynia. Celem rajdu była popularyzacja turystyki rowerowej i aktywnego wypoczynku na obszarze LGD „Zapiecek”, promocja obszaru LGD oraz programu  LEADER a także zapoznanie się z walorami i tradycją historyczną gminy Wohyń.

Bardzo miłym i niespodziewanym punktem programu rajdu była możliwość obejrzenia w Wohyniu cmentarnego kościółka pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej, którego historię opowiedział nam Wiceprezes Zarządu LGD „Zapiecek” p. Zbyszek Smółko. Następnie zatrzymaliśmy się na dłużej w nowym miejscu wypoczynkowym dla turystów zbudowanym przy końcu ul. Parczewskiej w Wohyniu. Ta piękna wiata z infrastrukturą powstała w ramach realizacji projektu współpracy przez LGD „Zapiecek” we współpracy z Gminą Wohyń. Tam czekały na nas gorące kiełbaski, kawka oraz coś słodkiego a także konkurs z nagrodami! Wszyscy uczestnicy rajdu wzięli udział w „rajdowej klasówce”, laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez LGD „Zapiecek” oraz Powiat Radzyński.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom, w szczególności ekipie z Radzyńskiej Grupy Rowerowej „I LO i Przyjaciele” z dyrektorem Tadeuszem Pietrasem na czele, RoweRakom z Jerzym Drzymałą oraz MOSiR-owi z Markiem Topyłą na czele.

Zachęcamy do obejrzenia licznych zdjęć z rajdu w relacjach fotograficznych p. Tadeusza Pietrasa oraz p. Marka Topyły zamieszczonych na FB.