Operacja „Wdrażanie i zarządzanie strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” jest realizowana w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 dla interwencji I.13.1 LEADER / Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS) i dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach EFRROW.
Cel i przewidywany efekt: sprawne i skuteczne wdrażanie i zarządzanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji. Strona internetowa opracowana przez Lokalną Grupę Działania „Zapiecek”.
Instytucja Zarządzająca PS WPR 2023-2027 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Aktywne Lubelskie Lokalnie – szkolenie w Radzyniu Podlaskim

Serdecznie zapraszamy na otwarte szkolenie dotyczące pisania wniosków w ramach inicjatywy Aktywne Lubelskie Lokalnie 2025.

Szkolenie odbędzie się 1 kwietnia 2025 r. (wtorek) o godz. 16.00 w biurze LGD „ZAPIECEK”, ul. Ostrowiecka 17/21,  21-300 Radzyń Podlaski.

Uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie aplikować o granty w wysokości od 3 do 6 tysięcy złotych na realizację projektów społecznych i rozwój organizacji.

Celem inicjatywy Aktywne Lubelskie Lokalnie jest pobudzanie aktywności obywatelskiej poprzez wsparcie młodych organizacji i grup działających lokalnie. W ramach projektu organizowane są konkursy grantowe oraz działania szkoleniowe podnoszące kompetencje uczestników.

Zapraszamy do skorzystania z tej okazji, by zdobyć cenną wiedzę i wsparcie w realizacji własnych inicjatyw.

Nabór wniosków od 17 marca do 22 kwietnia 2025 roku.

Wnioski można składać za pomocą generatora wniosków, który jest dostępny na www.aktywnelubelskie.pl (przycisk ZŁÓŻ WNIOSEK).

Przed wypełnieniem wniosku należy zapoznać się z Regulaminem Konkursu Grantowego dla edycji 2025 r.

Więcej informacji o szkoleniu znajduje się na stronie Aktywne Lubelskie Lokalnie.

 

 

Dla kogo jest szkolenie i udział w konkursie Aktywne Lubelskie Lokalnie?

Podmiotami uprawnionymi (wnioskodawcami) do składania wniosku w konkursie (przy spełnieniu wszystkich warunków określonych w niniejszym regulaminie) są:

1) organizacje pozarządowe, o których mowa w art. 3 ust. 2 UoDPPioW, m.in. stowarzyszenia (w tym stowarzyszenia zwykłe) oraz jednostki terenowe stowarzyszeń posiadające osobowość prawną, związki stowarzyszeń, fundacje, kółka rolnicze, koła gospodyń wiejskich (wpisane do KRS lub rejestru ARiMR), cechy rzemieślnicze, izby rzemieślnicze, izby gospodarcze, samorządy gospodarcze i wspólnoty mieszkaniowe;

2) osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego;

3) stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego;

4) spółdzielnie socjalne;

5) spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz kluby sportowe będące spółkami działającymi na podstawie przepisów ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2014 r. poz. 715), które nie działają w celu osiągnięcia zysku oraz przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych oraz nie przeznaczają zysku do podziału między swoich udziałowców, akcjonariuszy i pracowników.

Projekt jest realizowany przez czterech Operatorów:
Stowarzyszenie „Czajnia”
Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych
Centrum Wolontariatu w Lublinie