Questy

Questing to odkrywanie dziedzictwa miejsca poprzez przemierzanie nieoznakowanych szlaków. Celem przejścia trasy jest rozwiązanie zagadek logicznych, historycznych i terenowych, po to by na końcu podróży odkryć ukryty skarb. Questy to wspaniała zabawa w poszukiwanie „skarbu”, atrakcyjna i ciekawa forma zwiedzania łącząca pokolenia i integrująca społeczeństwo. Uwaga uczestnika zostaje skierowana na miejsca pozornie zwyczajne, ale dzięki tej zabawie można dostrzec w nich atrakcyjność i wyjątkowość.

Zapraszamy do wspólnej wędrówki po nieoznakowanych w terenie trasach z „przewodnikami” zapisanymi w formie wiersza z zadaniami do zrealizowania. Tym sposobem poznacie interesujące miejsca, legendy, ciekawe zjawiska przyrodnicze.

Questy powstały w ramach „Questingowego Projektu Współpracy”, w którym uczestniczyła Lokalna Grupa Działania „Zapiecek”. Questy w wersji papierowej można otrzymać w siedzibie LGD „Zapiecek” (ul. Warszawska 35/4, 21-300, pon.-pt., godz. 7:30-15:30).

„Radzyń tajemnicą stoi” – quest pieszy, początek przed kościołem św. Trójcy w Radzyniu Podlaskim, ul. Warszawska 1.

Pobierz str. 1

Pobierz str. 2

„Pasieka Pszczółka zaprasza” – quest pieszy, Planta 2, 21-310 Wohyń, 5 km od Wohynia, 200 m za torami po lewej stronie.

Pobierz str. 1

Pobierz str. 2

„Wędrówka z Włóczykijem” – quest pieszy, Zagroda Edukacyjno – Rekreacyjna „Przystań pod Lasem”, wieś Biała 79, 21-300 Radzyń Podlaski

Pobierz str. 1

Pobierz str. 2

„W czasoprzestrzeni królewskiej wsi Biała” – quest rowerowo-pieszy po wsi Biała, 21-300 Radzyń Podlaski, start: parking przy Lidlu, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 2, 21-300 Radzyń Podlaski

Pobierz str. 1

Pobierz str. 2

„Z turem po Turowie”- quest rowerowo – pieszy, początek: Dom Kultury w Turowie

Pobierz str. 1

Pobierz str. 2