START

Otwarcie miejsca rekreacji i wypoczynku w Wohyniu

Kolejna infrastruktura turystyczno-rekreacyjna została uroczyście otwarta i przekazana do użytku. Początek sezonu rowerowego w pełni to i najwyższy czas na inaugurację nowego miejsca rekreacji na mapie LGD „Zapiecek”.

Nasze nowe miejsca rekreacji!

Miło nam pochwalić się, że w tym roku oddaliśmy do użytku w sześciu gminach nowe miejsca rekreacji i wypoczynku – mała architektura i infrastruktura turystyczno-rekreacyjna przy szlaku Greenways. W Radzyniu stanęły trzy ławeczki solarne z możliwością ładowania przez USB, w Wohyniu, Stanisławowie i Żakowoli Radzyńskiej drewniane wiaty z infrastrukturą dla rowerów, w Stoczku i Przegalinach Dużych zaś nowe place zabaw. Infrastruktura została sfinansowana w ramach realizacji projektu współpracy z Lokalną Grupą Działania „Razem ku Lepszej Przyszłości” z Łukowa, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w ramach współpracy z lokalną grupą działania” objętego PROW na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dziękujemy za współpracę Miastu Radzyń Podlaski oraz Gminom Czemierniki, Kąkolewnica, Komarówka Podlaska, Ulan Majorat i Wohyń.

Innowacyjne materiały promocyjne promujące walory szlaku Greenway

 W ramach realizacji projektu współpracy pt. „Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening” akronim „START” wydane zostały innowacyjne materiały promocyjne: gra typu Dobble oraz kolorowanki dla najmłodszych mieszkańców w których ilustracje w formie rysunków nawiązują do walorów kulturowych, historycznych i przyrodniczych Szlaku Greenway. Zakupiono również gadżety promocyjne: bidony turystyczne i powerbanki.

Powstają miejsca rekreacji i wypoczynku

W ramach realizacji projektu współpracy z LGD „Razem Ku Lepszej Przyszłości” z Łukowa przystąpiliśmy do budowy pięciu miejsc rekreacji i wypoczynku na terenie pięciu gmin powiatu radzyńskiego: w Stoczku powstanie siłownia plenerowa, w Żakowoli altana rekreacyjna, plac zabaw w Przegalinach, altana w Stanisławowie i altana w Wohyniu. Podpisaliśmy umowę z wyłonionym w postępowaniu wykonawcą, panem Romanem Bochniarzem z firmy Pronat.
Projekt „Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening” finansowany jest przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego PROW na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Umowa na realizację projektu współpracy podpisana „Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening” akronim „START”

W dniu 18 grudnia 2020 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego została podpisana umowa na realizację projektu współpracy „Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening” akronim „START”. Celem projektu jest rozwój atrakcyjności turystycznej i promocja szlaków rowerowych na obszarach LGD „Zapiecek” oraz LGD „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI”.